Szkoła Podstawowa nr 19 im. Wandy Chotomskiej w Łodzi

Szkolny Dzień Życzliwości

21 listopada 2018r. obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości, zorganizowany w naszej szkole po raz pierwszy, ale zapewne nie ostatni.

Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje.
Nasza szkoła została udekorowana na żółto- informacjami na temat życzliwości, wesołymi minkami, cytatami i przysłowiami o dobroci, życzliwości, uśmiechu, przyjaźni itp. Drzwi każdej sali przyozdobiły uśmiechnięte buźki i piękne plakaty przygotowane przez uczniów! Było ich tak dużo, że wystarczyło na drzwi wszystkich pracowni i gabinetów w dwóch budynkach szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tego święta poprzez przyniesienie pracy plastycznej.
Tego dnia również uczniowie i nauczyciele ubrani byli na żółto (kolor optymizmu i radości) bądź posiadali żółte akcenty ubioru, radosne emblematy.

Klasą najbardziej życzliwą (w kategorii RADOSNY STRÓJ) została klasa 8c. W tej klasie wszyscy uczniowie posiadali żółte elementy/przypięte słonka! Serdecznie gratulujemy!!!

Nauczyciele również sprawili uczniom miłą niespodziankę: nie było niezapowiedzianych kartkówek, a wszyscy uczniowie, którzy ubrani byli na żółto, bądź przynieśli na zajęcia żółte słonko/uśmiechniętą buźkę nie byli pytani na lekcjach.

Kolejną atrakcją naszego święta była Skrzynka Życzliwości, za pośrednictwem której uczniowie i nauczyciele mogli przesłać pozdrowienia i życzenia do wybranych osób. W Dniu Życzliwości i Pozdrowień wszystkie kartki złożone wcześniej u psychologa szkolnego bądź zebrane przez uczniów- wolontariuszy z kl. 6b trafiły do adresatów. Liściki sprawiały wiele uśmiechu i radości uczniom i nauczycielom.

Klasą najbardziej życzliwą (w kategorii RADOSNE POZDROWIENIA) została klasa 1b. Uczniowie tej klasy przygotowali dla siebie i nauczycieli ponad 100 kartek! Serdecznie gratulujemy!!!

Ponadto w klasach odbyły się plebiscyty na najbardziej życzliwego ucznia/uczennicę czyli osobę zawsze miłą, pomocną, szanującą innych, grzeczną. W poszczególnych klasach zostali nimi:

1a     JULIA WINCIOREK

1b     LENA KAK

1c     JULIA DANECKA

1d     MALWINA KUCZKOWSKA

2c    MARCEL OLSZOWIEC

3a    MAJA GRZYBOWSKA

3b    JAGODA TYRAJSKA      

4c    KAROL LASKOWSKI

4e    JAKUB JĘDRZEJCZAK

4f    KAROLINA KORNATOWSKA

5a    JAGODA LEWANDOWSKA

5b    MICHALINA ŚLEDŹ

5c    ANTONI ŻYSZKIEWICZ

5d    PATRYCJA ADAMCZYK

5e    SZYMON PAWEŁOSZEK

6a    MARIA FORZPAŃCZYK

6b    JULIA GÓRNIAK/MIKOŁAJ PASZKIEWICZ

6c    DOMINIKA PIETRASIK

6d    MARTA MEINHARDT

6e    NATALIA GÓRA

7a    GABRIELA KAZANEK

7b    ANNA GROMCZYK/KINGA SZYBKO

7c    WOJCIECH JĘDRZEJCZYK

7d    MARTYNA MAŁYSKA

8b    ALICJA ALGRZYM

8c    BARTŁOMIEJ SPYCHALSKI

8d    ŁUCJA MAMEŁKA

8e    INKA BLEWĄZKA

LAUREATOM PLEBISCYTU ŻYCZLIWOŚCI SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Bądźmy życzliwi na co dzień!!!

Wszystkim, którzy uświetnili swoimi pomysłami i pracą Szkolny Dzień Życzliwości serdecznie dziękujemy.

Koordynatorami akcji byli:
Samorząd Uczniowski
Wolontariusze z klasy VIb
Opiekunowie Samorządu Szkolnego
Psycholog szkolny