Szkolny Dzień Życzliwości

21 listopada 2018r. obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości, zorganizowany w naszej szkole po raz pierwszy, ale zapewne nie ostatni.

Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje.
Nasza szkoła została udekorowana na żółto- informacjami na temat życzliwości, wesołymi minkami, cytatami i przysłowiami o dobroci, życzliwości, uśmiechu, przyjaźni itp. Drzwi każdej sali przyozdobiły uśmiechnięte buźki i piękne plakaty przygotowane przez uczniów! Było ich tak dużo, że wystarczyło na drzwi wszystkich pracowni i gabinetów w dwóch budynkach szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tego święta poprzez przyniesienie pracy plastycznej.
Tego dnia również uczniowie i nauczyciele ubrani byli na żółto (kolor optymizmu i radości) bądź posiadali żółte akcenty ubioru, radosne emblematy.

Klasą najbardziej życzliwą (w kategorii RADOSNY STRÓJ) została klasa 8c. W tej klasie wszyscy uczniowie posiadali żółte elementy/przypięte słonka! Serdecznie gratulujemy!!!

Nauczyciele również sprawili uczniom miłą niespodziankę: nie było niezapowiedzianych kartkówek, a wszyscy uczniowie, którzy ubrani byli na żółto, bądź przynieśli na zajęcia żółte słonko/uśmiechniętą buźkę nie byli pytani na lekcjach.

Kolejną atrakcją naszego święta była Skrzynka Życzliwości, za pośrednictwem której uczniowie i nauczyciele mogli przesłać pozdrowienia i życzenia do wybranych osób. W Dniu Życzliwości i Pozdrowień wszystkie kartki złożone wcześniej u psychologa szkolnego bądź zebrane przez uczniów- wolontariuszy z kl. 6b trafiły do adresatów. Liściki sprawiały wiele uśmiechu i radości uczniom i nauczycielom.

Klasą najbardziej życzliwą (w kategorii RADOSNE POZDROWIENIA) została klasa 1b. Uczniowie tej klasy przygotowali dla siebie i nauczycieli ponad 100 kartek! Serdecznie gratulujemy!!!

Ponadto w klasach odbyły się plebiscyty na najbardziej życzliwego ucznia/uczennicę czyli osobę zawsze miłą, pomocną, szanującą innych, grzeczną. W poszczególnych klasach zostali nimi:

1a     JULIA WINCIOREK

8c    BARTŁOMIEJ SPYCHALSKI

8d    ŁUCJA MAMEŁKA

8e    INKA BLEWĄZKA

LAUREATOM PLEBISCYTU ŻYCZLIWOŚCI SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Bądźmy życzliwi na co dzień!!!

Wszystkim, którzy uświetnili swoimi pomysłami i pracą Szkolny Dzień Życzliwości serdecznie dziękujemy.

Koordynatorami akcji byli:
Wolontariusze z klasy VIb