Z ramienia Prezydium Rady Rodziców projekt koordynują:

Monika Radzikowska i Maciej Salm, klasa VId

Źródełka lub poidełka – nazwy te funkcjonują zamiennie – to nic innego jak urządzenia dostarczające nieuzdatnianą wodę do picia prosto z instalacji wewnętrznej i wodociągu. Mogą mieć filtry, ale niekoniecznie, czasami wystarczy filtr siatkowy, taki jak w zwykłym perlatorze. Ważna jest ergonomia – powinny mieć kranik otwierany po naciśnięciu i zamykany automatycznie oraz obudowę zapewniającą łatwość w utrzymaniu higieny. Takie właśnie urządzenia planujemy zamontować na terenie szkoły. Aktualnie przeprowadzamy rozeznanie rynku, sprawdzamy opcje i we współpracy z Dyrektorem Szkoły określamy potencjalną lokalizację urządzeń na jej terenie. Jeśli ktokolwiek z Państwa chciałby włączyć się w prace nad tym projektem lub służyć nam radą – prosimy o kontakt.