Rada Rodziców

“Pomagać potrzebującym i wyróżniać najlepszych” – to motto i główny cel działalności Rady Rodziców, która stanowi samorządną reprezentację rodziców i opiekunów prawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 im. Wandy Chotomskiej w Łodzi. Rada Rodziców współpracuje z Dyrekcją Szkoły, Radą Pedagogiczną, instytucjami, organizacjami  i osobami powołanymi do realizacji szeroko pojętego procesu nauczania i wychowania młodzieży.

Radę Rodziców tworzą rodzice i opiekunowie prawni uczniów wszystkich klas, wybrani do tej reprezentacji po jednej osobie z każdej klasy, na okres jednego roku szkolnego. Zebrania Rady Rodziców odbywają się co najmniej dwa razy w roku, natomiast rokrocznie, we wrześniu odbywa się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Rady Rodziców. Wówczas z jej składu wybierani są na okres jednego roku szkolnego: Przewodniczący, Zastępca Przewodniczącego, Sekretarz i pięciu członków. Stanowią oni Prezydium Rady Rodziców.

Rada Rodziców gromadzi fundusze pochodzące z dobrowolnych składek rodziców i darowizn, które przeznaczane są głównie na różnorodną pomoc finansową dla naszych uczniów. Jeśli to konieczne wspieramy też szkołę. Żyjemy w bardzo ciekawych czasach, w których życie często pisze zaskakujące scenariusze, a nasza sytuacja rodzinna czy finansowa może zmienić się z dnia na dzień. Dlatego musimy sobie nawzajem pomagać korzystając z dobrowolnych składek rodziców. Zasięg naszej działalności może być bardzo duży, ale jej horyzont zależy tylko od dobrej woli rodziców naszych uczniów, opiekunów, przyjaciół Szkoły i innych osób zainteresowanych wspieraniem działalności Rady. Nie określamy wysokości naszych składek, ponieważ te fundusze z których rozliczamy się bardzo precyzyjnie i uczciwie zawsze wracają do naszych dzieci.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Prosimy o kontakt z Prezydium Rady Rodziców poprzez dziennik elektroniczny lub adres e-mail: rada.rodzicow@konto.pl

Jeśli coś Państwa nurtuje, macie pomysł co zmienić w Szkole lub chcecie bezinteresownie poświęcić odrobinę swojego wolnego czasu czynnie włączając się w działania Rady Rodziców – prosimy o kontakt. Wspólnie możemy sprawić, że Szkoła, w której nasze Dzieci spędzają większość dnia przez kilka kluczowych lat swojego życia będzie miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Takim, z którym będą wiązały się tylko dobre wspomnienia. Pamiętajmy, że Rada Rodziców jest organem niezależnym od administracji Szkoły. Ma ona mocną pozycję opartą na przepisach Ustawy o systemie oświaty i nie jest tylko okazją do finansowego wspierania szkoły.

Zapraszamy do zaangażowania się – im nas więcej tym możemy więcej.

Prezydium Rady Rodziców
Przy Szkole Podstawowej nr 19
im. Wandy Chotomskiej w Łodzi
rada.rodzicow@konto.pl